AVUSTRALYA'YA UÇAKLA KARGO GÖNDERİMİ

AVUSTRALYA KARGO

Avrupa Birliği ülkeleri arasında bulunan Avustralya’ya kargo hizmetinde Avrupa Gümrük Yasaları geçerli olmakla birlikte her ülkenin yerel bir gümrük yasası bulunmaktadır. Avustralya kargo hizmeti sunan firmaların hem Avrupa Gümrük Yasaları’na hem de Avustralya yasalarına vakıf olması gereklidir. Fiyatlandırma konusunda da şehir değil ülke baz alınmaktadır. Kargo şirketleri ile Avustralya’ya zarf, dokuman ve belge, paket, koli, ihracat ürünleri, makine parçaları gönderilebilirken, ithalat ürünlerinin de getirilmesi yine kargo şirketleri ile yapılabilmektedir. Şirketler, Avustralya’daki tüm şehirlere kargo teslimatı yapılmaktadır. Bu ülkeye kara, hava ve deniz yolu ile gönderi yapılabilmektedir.
Ekspres ve acil kargolar hava yolu ile yapılmakta ve ücret olarak diğer taşıma yöntemlerinden yüksek olmaktadır. Avustralya, modern, şık, teknolojik alt yapısı sağlam hava alanları ile taşımacılık anlamında her ihtiyaca çözüm üreten kompleks bir yapıya sahiptir. 

Şirketimiz ile Avustralya uçak kargo hizmetine en basit ve en ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Avustralya‘ya en hızlı kargo gönderimi hava yolu ile yapılabilmektedir.

52.png

Neredeyse her alanda mükemmel şekilde anlaşan iki ülke arasında sık sık kargo hizmeti alışverişi yapılmaktadır. Avustralya Kargo kardeş ülkelerimizden olan Avustralya‘ya uçak kargo hizmeti vererek iki ülke arasındaki kardeşliğin pekişmesine katkı sağlamaktadır. Dünya çapında en kaliteli ve hızlı hizmeti vermeye çalışan firmamız, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Hizmetlerinde ilk önce müşteri isteklerine yer veren şirketimiz Avustralya uçak kargo hizmetinde de aynı tutumu sergilemektedir. Boyutu ne olursa olsun her türlü kargo taşımacılığında en hızlı ve uygun fiyatlı ulaşımı sağlayan firmamız, müşterilerinin isteği doğrultusunda kargo teslim alındıktan istenilen adrese teslim edilene kadar geçen sürede bilgi vererek müşterilerine verdiği değeri ispatlamaktadır.

En hızlı, en güvenli, en modern, en yenilikçi ve en ayrıcalıklı Avustralya uçak kargo hizmeti şirketimiz garantisi ile gerçekleşmektedir. Canberra ve Sdney daha birçok hava alanı ile yoğun bir hava trafiğine ev sahipliği yapan Avustralya‘ya nakletmek isteyeceğiniz bir çok gönderi Yurtdışı Kargo garantisi ve güvencesi altında gerçekleşmektedir. Avustralya uçak kargo hizmeti içerisinde her türlü gönderiniz kilo ya da boyut sorunu olmadan yerine ulaştırılmaktadır. Kurumsal gönderileriniz ya da özel gönderileriniz acil olarak ya da standart olarak Avustralya uçak kargo hızı ile ulaştırılmaktadır.

Avustralya uçak kargo ile ülkeye birçok gönderi tarafımızdan güvenli ve sağlam bir şekilde ulaştırılmaktadır. Sizin tasarladığınız paketler ya da sizin belirlediğiniz ebatlar ya da sizin isteyeceğiniz kilolar dahilinde Avustralya uçak kargo hizmeti ile sorunsuz nakliyatlar gerçekleştiriyoruz. Avustralya, dünya ülkeleri arasında en kalabalık nüfusa sahip yerlerden bir tanesidir. Her türlü sektörün hızlı bir şekilde büyüme kaydettiği ülkede, iletişim tüm bu büyümenin kilit noktasıdır. İletişimin temel dinamiklerini oluşturan sosyal hayat, iş hayatı ve seyahatler harmonisi, taşımacılığı ve ulaşımı da doğrudan etkilemektedir. Yurtdışı havacılık, Avustralya uçak kargo seçeneği ile tüm bu operasyonun içerisinde uçuşlar yapmaktadır.

Uçak kargo, kargo hizmetleri arasında en interaktif yöntemlerden bir tanesidir. Yurtdışı uçak kargo hizmeti ile müşterilerine öngörülü hizmetler sunmaktadır. Var olan ”geleneksel kargo” yöntemleri artık eski popülasyonunu sürdürememektedir. Çünkü insanlar daha güvenli, daha hızlı, daha interaktif kargo hizmetleri beklemektedir. Uçak kargo, tüm bu beklentileri karşılamaktadır. Yurtdışı uçak kargo dalındaki hizmeti ile birçok kolaylık ve farklılık sunmaktadır. Göndereceğiniz kargonun hızı açısında iki çeşit seçenek sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, jet kargo diğeri ise rutin kargodur. Acil olan gönderileriniz jet kargo ile hızlı bir şekilde adresin teslim edilir. Rutin kargo ise; var olan uçuşlar ile güvenli bir şekilde yerine ulaştırılmaktadır. Ayrıca bu iki hizmette de bir kilo ya da boyut sınırlaması yoktur.

Avustralya uçak kargo seçeneği ile her hava alanına güvenli bir şekilde gönderileri ulaştırabilirsiniz. Bu şehirde sevdikleriniz olabilir, ortak iş yaptığınız şirketler olabilir. Hem iş hayatında hem özel hayatta sürekli bir iletişim söz konusu olduğu için uçak kargolar bu alanda hizmet veren önemli bir hizmettir. Avustralya uçak kargo ile sevdiklerinize özel günlerde gönderiler iletebilirsiniz. Yine iş hayatınızı kolaylaştıran ve kilometrelerce uzağa gitmeden İtalya uçak kargo ile evrak, dosya ve sözleşmeleri iş ortağınıza ya da şirketinize ulaştırabilirsiniz. En hızlı, en güvenli ve en interaktif ulaşım seçeneği olan Avustralya hava kargo ile ayrıcalıklar dünyasına adım atabilirsiniz.

Taşımacılık hizmetinde, konuşlanma bir ürünle başlar; fakat sadece ürün ile devam etmez. Müşterinizin zihnindeki yeriniz her şeyden önemlidir. Odak noktası müşteriler olduğu zaman, durum değerlendirmesi yapmak daha kolaydır. Müşterilerin her zaman görmek isteyeceği şey: güvenli hizmet ve ekonomik hizmettir. Yurtdışı kargo havacılık insan odaklı ve hizmet odaklı bir marka olarak havacılık sektörüne büyük bir ivme kazandırmıştır. İstanbul merkezli yürüttüğü tüm yurtdışı uçuşları ile dünyanın birçok noktasına taşımacılık yapmaktadır. Uçak kargo kültürünü son derece iyi bilen ve analiz eden Yurtdışı Kargo, müşterilerine sınırsız olanaklar sunmaktadır. Yurt dışına yaptığı tüm uçak kargo seferlerinde herhangi bir yük sınırlaması ya da boyut, ebat sınırlaması yapmayan YURTDIŞI KARGO istediğiniz her türlü ürünü yerine ulaştırmaktadır.

Uçak kargo hizmeti veren firmalar arasında ilk tercih edilen firma konumuna gelen Yurtdışı Kargo olarak biz müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Avrupa ülkesi olan Avustralya‘da da tercih edilmemizin başlıca sebeplerinden biri de bu olmaktadır. Firmamız uzman kadromuzla müşterilerine istedikleri zaman fiyat bilgisi verebilmekte, aynı zamanda bu hizmet sayesinde kargo teslim süreleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler. Teslimatlarınızı her zaman belirttiğimiz saat aralığında gerçekleştiririz. Sorumluluk sahibi anlayışımızla kargolarınızı güvenle taşıyor, Avustralya‘dan istediğiniz ülkeye kapıdan kapıya kuryelerimiz sayesinde evinize kadar getiriyoruz.

Avrupa ülkesi olan Avustralya‘da kargo teslimatları uzun mesafelerde hava ve deniz yoluyla sağlanmakta, deniz yolu taşımacılığı süre bakımından uzun sürdüğü için daha çok hava yolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Yurtdışı Kargo olarak verdiğimiz uçak kargo hizmetimizle ülkede uzun mesafe gönderimleri sorun olmaktan çıkıyor. Ülkeler arası gönderimlerinizi sadece birkaç saat içerisinde yerine ulaştırmaktayız. Talep formalarımızı kullanarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. İtalya’da Yurtdışı Kargo olarak sunduğumuz kaliteli uçak kargo hizmetimizle müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Büyük parçaların ulaştırılması için uçak kiralama hizmeti sunan yurtdışı kargo şirketleri, acil kargoları da bu yöntemle adrese ulaştırmaktadır. Avustralya’ya yönelik sunulan kargo hizmetinde doğru firmanın seçimi son derece önemlidir. Kurumsal kargo şirketleri, ithalat ve ihracat yapan firmaların haricinde acil paket göndermek isteyen bireysel ve kurumsal firmalara da güvenli bir hizmet sunmaktadır. Olağanüstü koşullar hariç belirtilen tarihte kargo teslimatını gerçekleştiren kurumsal kargo firmaları, önemli evrakı da böylece alıcısına teslim etmektedir. Yurtdışı uçak kargo şirketleri, zamandan tasarruf sağlayarak teslimatların en hızlı ve en güvenilir bir şekilde yapmaktadır. Kurumsal kargo şirketleri, evrak ya da dosya gönderimi teslimatlarını da üstlenerek iş ilişkilerinin düzenli olmasını sağlamaktadır.

Taşımacılık, kendi içerisinde birçok dinamiğe sahiptir ve aynı zamanda birçok iş kolu ile de entegre durumdadır. Yurtdışı Kargo, taşımacılığı bir değer haline getirmiştir. Gelişen ve değişen dünyada teknoloji baremini ve hizmet baremini her geçen gün arttıran Yurtdışı Kargo tüm konsantrasyonu inovasyon, teknoloji ve hizmet üzerinedir. Yurtdışı uçak kargo hizmeti ile geleneksel kargo algısını yıkıp ekonomik, hızlı ve güvenli taşımacılık çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir. Sunduğu uçak kargo hizmetinde herhangi bir kilo sınırlaması ya da boyut sınırlaması yoktur. Kargonun ağırlığı da, büyük ya da küçük oluşu da tamamen müşterinin isteği ile şekillenmektedir.

Kurumsal firmalar bir anlamda ticaret ortaklığının güvenli bir şekilde yürütülmesini sağlayan önemli bir görevi üstlenmektedir. Avustralya’da eğitim fırsatlarının olduğu bilinmektedir ve bu ülkedeki eğitim hayatı ile ilgili gerekli belgelerin ulaştırılması da yine Avustralya’ya teslimat yapan profesyonel kargo şirketleri tarafından güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu şirketler evrakı eğitim kurumlarına güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Üstelik bu tür gönderilerin belirli bir boyutu da olmamaktadır. Eğitim için yapılan tüm gönderiler, en uygun şartlarda ve en güvenli şekilde alıcısına teslim edilmektedir.

Avustralya uçak kargo ile ister kurumsal gönderilerinizi, ister bireysel gönderilerinizi adrese teslim ulaştırabilirsiniz. Canberra ve Sidney bir çok hava alanı ile Avustralya yoğun bir hava trafiğe sahiptir. Hava yolu taşımacılığı da Avustralya‘da oldukça gelişmiştir. Yurtdışı hava kargo hizmeti ile Avustralya‘nın tüm hava alanlarına uçuşlar yapmaktadır. Avustralya hava kargo transferimiz hızlı ve güvenli ulaşım ile müşterilerimize donanımlı bir hizmet sunmaktadır. Sistemli, yaratıcı, hızlı, profesyonel çözümler sunan ve Avustralya‘nın her köşesine Avustralya acil kargo hizmeti götüren Yurtdışı Kargo, sektörü ileri taşıyamaya devam edecektir.

Avustralya uçak kargo hizmeti ile herhangi bir yakınınıza göndereceğiniz her türlü kargoyu hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. Avustralya, gelişim ekonomisi, kültürel alt yapısı, jeopolitik konumu ile birçok açıdan son derece güçlü bir ülkedir. Avustralya gibi seçkin ve gelişmiş hava alanları ile Avustralya hava kargo hizmetimiz sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. Özellikle Türkiye ile yakın bir ilişkisi vardır. Çünkü dünya üzerinde Türklerin en çok konuşlandığı ülkelerden bir tanesi de Avustralya‘dır. Bu anlamda hem ticari olarak hem de sosyal olarak Avustralya ile ilişkilerimiz yani dolayısı ile iletişimimiz güçlüdür. Bu düzlemde Avustralya Kargo ile birçok insanlar arası, şirketler arası hem ticari hem de özel kargo gönderimleri hızlı bir şekilde çözümlenmektedir.

50.png

Kargo Hizmeti Hatasız Olmalıdır

Avustralya kargo hizmetleri, Avustralya’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Avustralya’ya yapılan yük, gönderi, ithalat ve ihracat ürünleri ile kargo gönderilerini kapsamaktadır. Avustralya’ya deniz yolu, hava yolu ve kara yolu taşımacılığı ile kargo teslimatlarını gerçekleştirmektedir. Kurumsallaşmış kargo şirketlerinin sadece Avustralya’da değil, farklı ülkelerde de anlaşmalı olduğu acenteleri bulunmaktadır. Bu sayede tüm kargo gönderilerinin adrese teslim edilme imkanı vardır. Kargo teslimatları hava alanından hava alanına ve adresten adrese yapılabilmektedir. Ekspres, ekonomik ve acil kargo seçenekleri sunan kurumsallaşmış kargo şirketleri, uygun fiyatlara güvenli hizmeti sunmaktadır. Profesyonel kargo personeli ile yurtdışına yapılan tüm kargo hizmetlerini hatasız bir şekle yerine getiren kurumsallaşmış firmalar, nakliye ve konteynır hizmeti e sunmaktadır. Uluslar arası kargo taşımacılığında güçlü bir partner haline gelen kurumsallaşmış firmalar, dünyanın ileri gelen acenteleri ile yaptığı ikili anlaşmalar sayesinde tüm taşımacılık faaliyetlerini güvenli ve hızlı bir şekilde yerine getirmektedir. Avustralya’ya yapılan tüm kargo işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren firmalar, kargo teslimatı alanında deneyimli personelleri ile hizmet vermektedir. Avustralya uçak kargo firmaları, bu ülkenin tüm şehirlerine yapılan gönderileri adreslerine zamanında ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Ayrıca ekonomik bir teslimat yapma avantajı da sunulmaktadır. Hizmet içi eğitimle personelinin günün gelişen teknolojisine ayak uydurmasını sağlayan kurumsal şirketler, bu sayede de hatasız bir teslimatı gerçekleştirmiş olmaktadır.Avustralya’ya yapılan kargoların güvenli bir şekilde sonuçlanabilmesi için ütün hizmet kalitesine sahip olan kargo şirketlerinden hizmet alınması gereklidir. Aksi takdirde gönderilerin teslimatlarında sorun yaşanma ihtimalinin ortaya çıkacağı bilinmelidir.

Ø Avustralya Uçak Kargo
Ø Avustralya Hava Kargo
Ø Avustralya Acil Kargo
Ø Avustralya Hızlı Kargo
Ø Avustralya Express Kargo
Ø Avustralya Kargo Şirketleri
Ø Avustralya Kargo Firmaları
Ø Avustralya Kargo Fiyatları
Ø Avustralya Kargo Gönderimi
Ø Avustralya Paket Gönderme
Ø Avustralya Evrak Gönderme
Ø Avustralya Numune Gönderimi
Ø Avustralya‘ya Kargo
Ø Türkiye’den Avustralya‘ya Kargo

Gönderi İle İlgili Süreçleri Kargo Firması Takip Etmektedir

Avustralya Hava Kargo müşterisine size her zaman uygun tekliflerin yanı sıra üst düzey hizmet avantajı sağlamaktadır. Telefon ya da elektronik posta ile kargo talebinin iletildikten sonra gideceği ülke ile ilgili kayıt oluşturulmaktadır. Ardından tüm süreçle kargo firması ilgilenmektedir. İhracat ya da bir koli teslimi yapılacaksa kargo şirketi bunu gerçekleştirmektedir. Eğer gönderi numune çıkışlı olacaksa yine firma tarafından çıkışı yapılmaktadır. Kargonun varış yerindeki anlaşmalı acenteyi devreye sokan kurumsal firmalar, bu ağ ile birlikte kutu, koli, paket, evrak, dosya, gıda, numune gibi tüm gönderilerin hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırmaktadır. Türkiye’den dünyanın her ülkesine ve her ülkeden Türkiye’ye yapılacak gönderilerin hava alanından hava alanına, adresten hava alanına, hava alanından adrese, kapıdan kapıya seçenekleri sunan kurumsal firmalar, günün he saatinde talepleri almakta ve hizmeti gerçekleştirmektedir. Kargo şirketleri genellikle ekonomik ve ekspres olmak üzere iki çeşit fiyat teklifi yapmaktadır. Seçenek doğrultusunda gönderi adresten alınarak belirtilen süre içerisinde yurt dışındaki adrese güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Paket gönderilerinizde operasyondaki personel paketin içeriğini sormaktadır. Paketin ağırlığı, eni, boyu ve yükseklik ölçülerini, gideceği ülke ve şehir bilgilerini, gideceği ülkenin açık adresi ve posta kodunu sonar uzman personel, ekonomik ya da ekspres olarak kaydı oluşturmaktadır. Sahada bulunan motorlu ve araçlı ekipler de gün içinde paketi alarak toplama merkezine teslim etmektedir. Toplama merkezine getirilen paket. dağıtım depolarına yönlendirilmektedir. Verilen süre içerisinde paket ile ilgili tüm bilgileri ve kargonun hangi aşamada olduğunu çağrı merkezi aracılığı ile 24 saat boyunca öğrenilebilmektedir. Kargonun teslimatı yapıldıktan sonra da teslimat bilgileri, elektronik posta, cep telefonuna kısa mesaj ya da telefon yolu ile gönderilmektedir.

49.png

Yurtdışı Kargo kurguladığı “uçuş şeması” ile profesyonel iletişim stratejileri geliştirip, bu stratejileri sizin hayal gücünüz, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda şekillendirmektedir. Uçak kargo hizmeti ile Yurtdışı taşımacılığının İstanbul ayağında faaliyet gösteren Yurtdışı Kargo Havacılık, hedef kitlesine, hâli hazırdaki müşterilerine ve potansiyel tüketicilerine dokunup, tüm emanetleri için rota oluşturmaktadır. Küçük ya da büyük tüm kargo paketlerinin, uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde gönderimini sağlamaktadır.

Numune Gönderilerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yut dışına gönderilecek olan kargolarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle yurt dışına içecek gönderilerinin numune olarak çıkışının yapılabilmesi için en fazla 2 ya da 3 adet gönderilmektedir. Bunun nedeni, ilgili ülkedeki gümrük memurunun paketi açarak kontrol ettiğinde bir üründen birden fazla görmesi ve bunun ticari amaçlı bir gönderi olduğunu düşünmesidir. Bu nedenle de numune olmadığı yönünde görüş bildirmesi mümkündür. Bu nedenle yurt dışına yiyecek ve içecek gönderilerinde adetler 1 ile 3 arasında olması zorunludur. Bu sayının üstündeki gönderilerin tamamı ticari satış olarak değerlendirilmekte, bunun sonucunda da gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir. Bu arada çoklu gönderilerde de ihracat tercih edildiğinde ekonomik açıdan çok daha az maliyetli olmaktadır. Daha garantili olan bu yöntemde ürünlerin gümrükte kontrol aşamasında zarar görmesi de önlenmiş olmaktadır. Yurt dışı kargo gönderilerinde kolilerin içinde alınan gönderiler, toplama merkezlerinde ayrılmakta ve sonrasında uçak ambarlarına yönlendirilmektedir. Uçağa sevk edilen ürünler belli bir yöntemde istiflenmektedir. Ambalaj dayanıksız ve zayıfsa kargonun dağılma ihtimali ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumun olmaması için kurumsal kargo şirketleri ambalajlama hizmeti sunmaktadır. Bu sayede hangi ürünün ne şekilde ambalajlanacağı anlaşılmaktadır. Eğer kargo sahibi ambalajı yapamıyorsa bu durumda depo bölümündeki ekipler paketi inceleyerek ambalajlaması zayıf raporu vermektedir. Bu sayede yeniden ambalajlama yapılmaktadır. Aksi takdirde ambalajın bozulma ve ürünün zayi olması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Öte yandan Avustralya kargo gönderilerinde çoklu gönderim sisteminin bazı sorunlara yol açtığı bilinmektedir. Alınan 5 adet pakete ayrı ayrı barkot uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede ürünün kaybolma ihtimali tamamen ortadan kalkmaktadır. Öte yandan yurtdışı kargo gönderilerinin haftanın 5 günü, Pazartesi gününden Cuma gününe kadar yapıldığı, Cumartesi ve Pazar günü hizmet verilmediğinin bilinmesi gereklidir.

AVUSTRALYA HAKKINDA BİLGİ

Avustralya Bilgi

Güney yarım kürede; Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer alan bir ada ülkesidir. Büyük bir çoğunluğunun Avustralya halkı ve İngiliz halkından oluşan ve farklı etnik grupları da içinde barındırmaktadır. Avrupalı İngilizler, güney Asyalılar, Etiyopya, Ugandalılar ve Aborjinlerdir. Aborjinlerin sayısı yaklaşık olarak 10.000 kişi civarındadır. Resmi dili anayasal olarak belirlenmemiştir fakat çoğunlukla ingilizce konuşulmaktadır. Ülkenin yönetim biçimi ise Federal Monarşi’dir. Genel hatlarıyla bu yönetim biçimi; kraliçe, genel vali ve başbakandan oluşmaktadır. Her eyalet genel vali tarafından yönetilmektedir. Ülkede kullanılan para birimi avusturalya dolarıdır. Toplam 6 eyaletten oluşan ülkenin başkenti Canberra’dır. Okyanusya’nın en büyük ülkelerinden olan Avustralya’nın orta ve batı bölümleri çöllerden oluşmaktadır. Avustralya’nın iklimine bakılacak olursa; ada ülkesi olmasının da etkisiyle tropik ve ılıman iklime sahiptir. Aralık, ocak, şubat aylarında yaz mevsimi; haziran, temmuz ve ağustos aylarında da kış mevsimi yaşanmaktadır. Ülkenin güney ve kuzeyine göre genel olarak ortalama yıllık sıcaklık 13 derece ile 27 derece arasında değişmektedir. Orta Avustralya çöllerinin tam ortasında yer alan Eyre Gölü, Avustralya’nın en alçak noktasıdır. En yüksek noktasıysa 2.228 metre yükseklikteki Kosciuszko Dağı’dır.

Ülkenin başkenti olan Canberra şehri, denizden uzak, başkent işlevi görmesi için seçilmiş ve o amaçla yapay olarak kurulan kentlerden oluşmaktadır. Şehrin büyük bir çoğunluğu yönetim binalarından oluşmaktadır. Avustralya’nın en eski yerleşim merkezi olan Sydney şehri, ülkenin tarihi, kültürel, nüfus, ekonomik, ulaşım, eğlence, modernlik, sanat, ticaret, alışveriş ve birçok sektör açısından en gelişmiş ülkesi olmasına karşın başkent değildir. Ülkenin en fazla sayıda turist aldığı şehridir. Özellikle de tarihi bir şehir olarak bilinen Sydney, eski tarihi binalara ve kültürel zenginliklere sahiptir. Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri listesinde yerini alan bir başka Avustralya şehri olan Melbourne Victoria eyaletinin başkentidir. Eğlence dolu, kültürel zenginliklere sahip canlı bir şehir olmakla birlikte ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. Bu şehir aynı zamanda finans ve bankacılık alanında ülkenin en gelişmiş kentidir.

Endüstri ve ticaret sektöründe oldukça gelişmiş bir ülkedir. Sahip olduğu kömür, demir, bakır, kalay, çinko, elmas ve doğalgaz gibi doğal kaynaklar sayesinde gelişmişliği günden güne artış göstermektedir. Demir üretiminde bakımından ilk sırada yer almaktadır. Ülkede tarım alanlarının az olmasından dolayı tarımsal üretimler modern yöntemlerle sağlanmaktadır. Çayır ve otlakların geniş yer kaplaması hayvancılık sektörünün gelişimini sağlamaktadır. Sanayisi çok gelişmiş olan Avusturalya ülkesi ithalat ve ihracatta da gelişmekle birlikte ticaret sektöründe ülke olarak ekonomik gelişimini sürdürmektedir.

Kangurular Ülkesi: AVUSTRALYA

Nüfus yoğunluğu Sydney ve Melbourne bölgelerinde yoğun olarak konuşlanmaktadır. Oldukça zengin bir ülkedir. Gelirinin büyük bir bölümünü madenlerden karşılar. Belli başlı madenler Avustralya için oldukça önemlidir. Bunlar uranyum, çelik ve kömür gibi madenlerdir. Bu madenler ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlar. Sanayisi çok fazla gelişmemiş olsa bile bu değerli madenler sayesinde Avustralyalılar refah içerisinde yaşarlar. Kişi başına düşen milli gelir bir hayli yüksektir. Sadece ekonomik olarak değil doğa ve coğrafya olarak da oldukça zengin bir yapıya sahiptir.

AVUSTRALYA ADRESTEN ADRESE KARGO

Avustralya Adresten adrese kargo hizmeti, internet üzerinden kurye çağırma hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Bu hizmetten yararlanan kişilerin kargo gönderileri adreslerinden alınmakta, alıcının adresine teslim edilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için kurumsal kargo şirketlerinin internet sitesini ziyaret etmek yeterli olmaktadır. Ayrıca bu hizmetten yararlanmak için kargo şirketinin anlaşmalı müşterisi olmaya da gerek yoktur. Bireysel ya da kurumsal olarak bu hizmetten kolaylıkla yararlanılabilmektedir. Kargo hizmeti öğleden sonraki bir zaman içinde yapıldıysa, kurye ertesi gün gelmektedir. Ancak öğleden önceki bir zaman diliminde yapılan kargo bildirimleri için kurye aynı gün içinde gelmekte ve gönderiyi adresten teslim almaktadır. Kargo şirketlerinin hafta sonu hizmet vermediğinin bilinmesi gereklidir. Ancak Cumartesi günleri öğlene kadar hizmet veren kargo şirketleri, bu saatten sonraki teslimatları ve kargo alımlarını haftanın ilk iş günü olan Pazartesi günü gerçekleştirmektedir. Kargo taşımacılığı bir lojistik faaliyettir. Güvenli ve hızlı olması gereken bu hizmet kurumsal firmalardan alındığında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Sektörün amacı, taşıma talebini mümkün olan en kısa zaman dilimi içinde, en az maliyetle ve güveli bir şekilde gerçekleştirmektir. Lojistik sektörü içinde bulunan kargo hizmeti, profesyonelce yönetilmelidir. Bu süreç profesyonelce yürütüldüğünde ürünler arzu edilen zamanda ve mekânda en uygun maliyetle bulunması mümkün olmaktadır. Kargo sektöründe temelde bir lojistik eylemdir ancak bu taşımacılık türü aslında bir hizmet türüdür ve taşımacılık sektöründe yardımcı hizmetler grubu arasında bulunmaktadır. Kargonun kelime anlamı yüktür. Kargo taşımacılığının uluslararası literatürde ağırlığı, ebadı ve içeriği önemli olmaksızın herhangi bir yükün taşınması olarak kullanılsa da ülkemizde her türlü yük, kargo kapsamında değerlendirilmekte, belirli bir ağırlığın altındaki yükler ve paketler kargo olarak adlandırılmaktadır. Diğer taraftan ülkemizde kargo taşımacılığı olarak adlandırılan faaliyet, içeriği itibarıyla yabancı literatürde ‘paket dağıtımı’ olarak karşılık bulmaktadır Yani, literatürde kargo taşımacılık hizmetlerinin bir alt bölümünü oluşturan paket dağıtım hizmetleri, ülkemizde uygulayıcılar (kargo taşıma firmaları) tarafından kargo taşıma hizmetleri olarak adlandırılmaktadır. Kargo, düzenli ve özel kargo olarak ikiye ayrılmaktadır. Düzenli kargo genellikle kurumsal müşteriler tarafından gönderilmektedir. Özel kargo ise çoğunlukla bireysel müşterilerin kullandığı bir yöntemdir. Kargonun genel anlamı da tek parçada 100 kilogramı geçmeyen, kap ya da ambalaj içinde olan, koli, paket, dosya gibi eşya ve emtiadır.

AVUSTRALYA AYNI GÜN TESLİM KARGO

Kargo sektörü geliştikçe müşterilerin beklentileri de değişmektedir. Müşteriler kargo gönderilerinin aynı gün içinde teslim edilmesini istemektedir. Bu nedenle de aynı gün teslim kargo hizmeti de büyük bir gelişim göstermiştir.. Günümüzde ürünlerin mümkün mertebe en kısa zaman dilimi içinde teslim edilmesi giderek önem kazanmıştır. Her sektörde olduğu gibi kurye ve kargo sektöründe de müşteri memnuniyeti öne çıkmaktadır. Hızlı kargo teslimatı, firmaların fiyat indirimi rekabetinden ziyade hizmette öne çıkmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda da rekabet avantajı elde edilmektedir. Bu da tüm sektörlerdeki hizmetleri çeşitlendirmekte ve büyük rekabet avantajı elde edilmesini sağlamaktadır. Dünyada da kargo sektörü gelişmeye başlamıştır ve aynı gün teslimat ile ilgili firmalar arasında anlaşmalar hızla yapılmaktadır. Bu sayede de ülkeler arasında da kargolar aynı günde teslim edilmeye başlanmıştır. Ancak aynı gün teslim işlemi yapılan ülkelerin birbirine çok yakın olduğu bilinmelidir. Uzak ülkelere günümüz teknolojisinde aynı gün teslimat yapılması olarak dışıdır. Aynı gün kargo teslimatında ekonomik ya da ekspres kargo teslimatı ile karşılaştırıldığında fiyat farkı olmaktadır. Ancak bu hizmetin kesinlikle profesyonel kargo şirketleri tarafından sunulması gereklidir. Çünkü bu şirketlerin yurtdışında anlaşma yaptığı acenteler bulunmaktadır ve bu sayede kargoların aynı gün teslim edilmesi mümkün olmaktadır. Kargo sektöründe ülke genelinde aynı gün teslimat gerçekleştirilmektedir. Ancak aynı gün teslimat ettiğini ifade eden her kargo şirketinin bunu gerçekleştirebildiği söylenememektedir. Bazı kargo şirketlerinin ürünleri aynı gün içinde kargoya verildiği, bunun da aynı gün içinde teslimat olarak nitelendirdikler bilinmelidir. Aynı gün teslim hizmetinin özel olarak geliştirilmiş bir kargo hizmeti olduğu ve buna göre ücretlendirme yapıldığı bilinmelidir. Aynı gün teslimat hizmetinin günün her saatinde sunulma imkanı vardır. Ama mesai saatinin bitmesine yakın aynı gün teslimatının yapılabilmesi mümkün olmamaktadır. Bu gibi teslimatlarda ertesi gün teslimat seçeneği sunulmaktadır. Teslim işlemi gerçekleştirildikten sonra da göndericiye telefon ya da kısa mesaj servisi aracılığı ile bilgi verilmektedir. Avustralya Aynı gün teslim kargo hizmeti ile ticaretin çok daha hızlı yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Müşterinin ürünü alması için günlerce beklemesine gerek bırakmayan aynı gün teslim hizmeti ile teslimat kaynaklı şikâyetlerde de büyük oranda düşüş meydana gelmektedir. Aynı günde teslimatın bir diğer avantajı da ürünlerin hasar görmemesidir. Çünkü aktarma merkezleri kullanılmamaktadır. Teslimat teslimi de daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aynı gün teslimat hizmetinde gönderilerinizi adresten alınmakta ve gönderi adrese teslim edilmektedir. Kargonun ağırlık ve boyutlarına uygun ekip ve donanımları yönlendiren kurumsal kargo firmaları, kargoyu adresten almakta ve arzu edilen adrese bırakmaktadır. Aynı gün uçak ile kargo gönderimi hizmetinde ise uçak sefer saatleri esas alınmakta ve bu saatlere göre kargonun alım ve gönderim saati belli olmaktadır. Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Samsun başta olmak üzere havaalanı bulunan her kente aynı gün teslimat yapılması şartı ile müşterinin arzusu doğrultusunda teslimat yapılmaktadır. Gün içi acil kargo gönderimi de yapan kargo şirketleri, gün içindeki acil olan kargoları adresten teslim almakta ve adrese teslim etmektedir. Uçak sefer saatlerine göre gönderiler gün içinde 1 ila 3 saat arasında teslim edilebilmektedir. Ancak gün içinde teslimatının yapılması istenen kargoların uçak sefer saatinden en az iki saat önce adresten alınması şarttır. Aksi takdirde kargonun arzu edilen saatte uçağa teslim edilmesi mümkün olmamaktadır. 

AVUSTRALYA KAPIDAN KAPIYA KARGO

Gelişen dünyada hızın önemi çok daha fazla olmaktadır. Özellikle zamanla yarışılan günümüzde hayatı kolaylaştıran çözümler ön plana çıkmaktadır. Kargo sektöründe de en uygun çözümler sunan firmaların hizmetleri dikkat çekmektedir. Günümüzde firmalar, kapıdan kapıya kargo hizmetini gerçekleştirerek en uygun çözümleri sunmaktadır. Gönderilerin kapıdan teslim alınmasını sağlayan bu yöntemde kargolar alıcının adresine teslim edilmektedir. Bu teslimatı güvenli bir şekilde yerine getiren kargo şirketleri, koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmekte ve sorunsuz biz teslimat hizmeti sunmaktadır. Bu hizmette gönderi sahibinin öncelikle telefon ya da elektronik posta aracılığı ile kargo şirketinin merkezine ulaşması gereklidir. Bu sırda gönderi sahibinin kargonun adresten alınmasını istemektedir. Ardından adresi veren gönderici, sonrasında kargo şirketi görevlisinin gelmesini ve gönderiyi almasını beklemektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, kargo bilgisi verilirken hem alınacağı adres, hem de varacağı adres bilgisinin paylaşılmasıdır. Bu bilgiler verildikten sonra kargo şirketinin personeli gelmekte ve koliyi ya da paketi teslim alarak aktarma merkezine ulaştırmaktadır. Burada da gideceği adrese gönderilmektedir. Kargo aynı şehirdeyse aktarma merkezine gerek kalmadan doğrudan alıcıya yollanabilmektedir. Ancak alıcı farklı bir şehirdeyse bu durumda koli ya da paket, havayolu ile alıcının bulunduğu kentteki şubeye gönderilmektedir. Şubeden de doğrudan alıcını adresine çıkış yapılmaktadır. Profesyonel kargo firmaları, alıcıyı adresinde bulamadığı durumlarda bilgi notu bırakmakta ve sonrasında şubeye gelerek kargoyu teslim almasını belirtmektedir. Profesyonel kargo şirketleri tam bir ekip ruhu ile çalışmakta ve müşterilerin tüm gereksinimlerine karşılık vererek tüm bir müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Profesyonel kargo şirketleri için gönderici kadar alıcının da memnuniyeti önemlidir. Bu nedenle hızlı, güvenli ve kaliteli bir teslimat için hizmet kalitesini sürekli yükselten kurumsallaşmış kargo şirketleri, kapıya teslim konusunda titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir. Avustralya Kapıdan kapıya kargo hizmeti, teslimatları bir sorun olmaktan ortadan kaldırmaktadır. Ancak bu hizmet alınmadan önce kargo firmasının kurumsal kimliğinin araştırılmasında yarar vardır. Kurumsal olmayan şirketlerin sunduğu hizmette çeşitli aksamalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle hizmet kalitesinden emin olunan kargo şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Kargo firmaları, demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu transferleri ile tüm kargo gönderilerinin teslimini sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir. Kurumsal firmalar, havaalanları, garlar, limanlar ve otogarlarda bekleyen gönderiler için transfer merkezleri meydana getirmiştir. Bu sayede gönderiler, niteliğine göre kargo personeli tarafından teslim alınmakta ve alıcı adreslerine teslim edilmektedir. Kurumsal firmalar, günün her saatinde hizmet vermektedir. Gar, havaalanı, liman ve otogar gibi yerlere genel olarak teslimi istenen evrak acildir ve bu nedenle de hız kavramının önemi çok daha fazla artmaktadır. Adrese teslimat hizmeti alıcının havaalanı, liman, otogar ya da tren garından kargoları almaları için harcayacakları gidiş süresini de tam anlamıyla ortadan kalkmakta ve alıcının böylece zamandan kazanmasını sağlamaktadır. Bu transfer hizmetinde gönderi teslim süresi genellikle 30 dakika ile sınırlıdır. Özellikle ilk önce acil olan kargoların teslimi yapılmaktadır. Sonrasında da diğer kargoların teslimleri gerçekleştirilmektedir. Kapıdan kapıya yapılan teslimat da bir lojistik hizmetidir ve bu hizmetin de son derece güvenli olması gereklidir. Kurumsal kargo şirketleri, profesyonel, güvenli, hızlı bir kurye, kargo, tedarik ve lojistik hizmetlerini sağlamakta ve bunların tamamını en üstün seviyedeki bir kalite anlayışı ile gerçekleştirmektedir.