İZLANDA'YA UÇAKLA KARGO GÖNDERİMİ

İZLANDA KARGO

Avrupa Birliği ülkeleri arasında bulunan İzlanda’ya kargo hizmetinde AB Gümrük Yasaları geçerli olmakla birlikte her ülkenin yerel bir gümrük yasası bulunmaktadır. İzlanda kargo hizmeti sunan firmaların hem İzlandalı Gümrük Yasaları’na hem de İzlanda yasalarına vakıf olması gereklidir. Fiyatlandırma konusunda da şehir değil ülke baz alınmaktadır. Kargo şirketleri ile İzlanda’ya zarf, dokuman ve belge, paket, koli, ihracat ürünleri, makine parçaları gönderilebilirken, ithalat ürünlerinin de getirilmesi yine kargo şirketleri ile yapılabilmektedir. Şirketler, İzlanda’daki tüm şehirlere kargo teslimatı yapılmaktadır. Bu ülkeye kara, hava ve deniz yolu ile gönderi yapılabilmektedir. Ekspres ve acil kargolar hava yolu ile yapılmakta ve ücret olarak diğer taşıma yöntemlerinden yüksek olmaktadır. İzlanda modern, şık, teknolojik alt yapısı sağlam hava alanları ile taşımacılık anlamında her ihtiyaca çözüm üreten kompleks bir yapıya sahiptir.
52.png

İzlanda uçak kargo, İzlanda‘da bulunan yakınlarınıza göndermek istediğiniz özel hediyeler için ya da iş ortaklarınıza göndermek istediğiniz evrak veya dosyalar için muazzam bir kolaylıktır. Gönderilerin türlerine ve zaman hassasiyetlerine göre de hizmet veren İzlanda uçak kargo seçeneği, jet hızı ile acil olan bir evrakı da ya da acil olan bir ürünü de kolaylıkla ve sorunsuz bir şekilde yerine ulaştırmaktadır. Yurtdışı uçak kargo ile dünyanın dört bir tarafına verdiği hizmeti, her geçen gün arttırmaktadır. Bir çok dünya ülkesine olduğu İzlanda’ya  uçak kargo hizmeti götürmektedir. Reykavik, Akureyri gibi havaalanları ile İzlanda, kurumsal ya da özel tüm taşımacılık işlemlerini kolayca gerçekleşmektedir.

Yurtdışı Kargo İle Zamanında Teslimat

Avrupa’da bir ada ülkesi olan İzlanda‘da faaliyetini sürdürdüğümüz hava yolu taşımacılığında kısa zamanda ülkede önde gelen taşımacılık firmaları arasına girmeyi başardık. Yurtdışı Kargo olarak müşteri ayrımı yapmaksızın gelen her çağrıya destek vermekte, müşterilerimizin gönderilerini adresi ne olursa olsun teslim etmekteyiz. İzlanda‘dan dünyanın birçok bölgesine ticaret yapan firmalarla da çalışmakta ve onların gümrüklü kargo gönderilerini de yerine ulaştırmaktayız.

İzlanda uçak kargo seçeneği ile her hava alanına güvenli bir şekilde gönderileri ulaştırabilirsiniz. Bu şehirde sevdikleriniz olabilir, ortak iş yaptığınız şirketler olabilir. Hem iş hayatında hem özel hayatta sürekli bir iletişim söz konusu olduğu için uçak kargolar bu alanda hizmet veren önemli bir hizmettir. İzlanda uçak kargo ile sevdiklerinize özel günlerde gönderiler iletebilirsiniz. Yine iş hayatınızı kolaylaştıran ve kilometrelerce uzağa gitmeden İtalya uçak kargo ile evrak, dosya ve sözleşmeleri iş ortağınıza ya da şirketinize ulaştırabilirsiniz. En hızlı, en güvenli ve en interaktif ulaşım seçeneği olan İzlanda hava kargo ile ayrıcalıklar dünyasına adım atabilirsiniz.

Uçak kargo hizmeti veren firmalar arasında ilk tercih edilen firma konumuna gelen Yurtdışı Kargo olarak biz müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Avrupa ülkesi olan İzlanda‘da da tercih edilmemizin başlıca sebeplerinden biri de bu olmaktadır. Firmamız uzman kadromuzla müşterilerine istedikleri zaman fiyat bilgisi verebilmekte, aynı zamanda bu hizmet sayesinde kargo teslim süreleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler. Teslimatlarınızı her zaman belirttiğimiz saat aralığında gerçekleştiririz. Sorumluluk sahibi anlayışımızla kargolarınızı güvenle taşıyor, İzlanda‘dan istediğiniz ülkeye kapıdan kapıya kuryelerimiz sayesinde evinize kadar getiriyoruz.

Avrupa ülkesi olan İzlanda‘da kargo teslimatları uzun mesafelerde hava ve deniz yoluyla sağlanmakta, deniz yolu taşımacılığı süre bakımından uzun sürdüğü için daha çok hava yolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Yurtdışı Kargo olarak verdiğimiz uçak kargo hizmetimizle ülkede uzun mesafe gönderimleri sorun olmaktan çıkıyor. Ülkeler arası gönderimlerinizi sadece birkaç saat içerisinde yerine ulaştırmaktayız. Talep formalarımızı kullanarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. İtalya’da Yurtdışı Kargo olarak sunduğumuz kaliteli uçak kargo hizmetimizle müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Büyük parçaların ulaştırılması için uçak kiralama hizmeti sunan yurtdışı kargo şirketleri, acil kargoları da bu yöntemle adrese ulaştırmaktadır. İzlanda’ya yönelik sunulan kargo hizmetinde doğru firmanın seçimi son derece önemlidir. Kurumsal kargo şirketleri, ithalat ve ihracat yapan firmaların haricinde acil paket göndermek isteyen bireysel ve kurumsal firmalara da güvenli bir hizmet sunmaktadır. Olağanüstü koşullar hariç belirtilen tarihte kargo teslimatını gerçekleştiren kurumsal kargo firmaları, önemli evrakı da böylece alıcısına teslim etmektedir. Yurtdışı uçak kargo şirketleri, zamandan tasarruf sağlayarak teslimatların en hızlı ve en güvenilir bir şekilde yapmaktadır. Kurumsal kargo şirketleri, evrak ya da dosya gönderimi teslimatlarını da üstlenerek iş ilişkilerinin düzenli olmasını sağlamaktadır.

Kargo ve taşımacılık; söz vermek demektir. Ve bu söz yalnızca müşterilere verilmemelidir. Söz, tüm değer zincirini oluşturanlar ile paylaşılmalıdır. Yurtdışı Kargo; hem müşterilerine karşı hem çalışanlarına karşı hem de taşımacılık sektörüne karşı büyük bir söz vermiştir. İlkeli, dürüst, kaliteli ve profesyonel yapısı ile karakter bütünlüğü olan bir alt yapı kurmuştur. Yurt dışında bir çok kıtaya ve birçok ülkeye uçak kargo hizmeti sunan Yurtdışı Kargo, üstlendiği sorumluluk ile müşterilerinin dünyasında kalıcı bir yer edinmeyi hedeflemektedir. Uçak kargo hizmeti ile gökyüzü kadar sınırsız imkanlar sunan Kargo Yurtdışı, kuvvetli bir söylemden yola çıkarak; müşterilerine; zaman, para ve ayrıcalık vaat ediyor.

49.png

Taşımacılık, kendi içerisinde birçok dinamiğe sahiptir ve aynı zamanda birçok iş kolu ile de entegre durumdadır. Yurtdışı Kargo, taşımacılığı bir değer haline getirmiştir. Gelişen ve değişen dünyada teknoloji baremini ve hizmet baremini her geçen gün arttıran Yurtdışı Kargo tüm konsantrasyonu inovasyon, teknoloji ve hizmet üzerinedir. Yurtdışı uçak kargo hizmeti ile geleneksel kargo algısını yıkıp ekonomik, hızlı ve güvenli taşımacılık çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir. Sunduğu uçak kargo hizmetinde herhangi bir kilo sınırlaması ya da boyut sınırlaması yoktur. Kargonun ağırlığı da, büyük ya da küçük oluşu da tamamen müşterinin isteği ile şekillenmektedir.

Kurumsal firmalar bir anlamda ticaret ortaklığının güvenli bir şekilde yürütülmesini sağlayan önemli bir görevi üstlenmektedir. İzlanda’da eğitim fırsatlarının olduğu bilinmektedir ve bu ülkedeki eğitim hayatı ile ilgili gerekli belgelerin ulaştırılması da yine İzlanda’ya teslimat yapan profesyonel kargo şirketleri tarafından güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu şirketler evrakı eğitim kurumlarına güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Üstelik bu tür gönderilerin belirli bir boyutu da olmamaktadır. Eğitim için yapılan tüm gönderiler, en uygun şartlarda ve en güvenli şekilde alıcısına teslim edilmektedir.

İzlanda uçak kargo ile ister kurumsal gönderilerinizi, ister bireysel gönderilerinizi adrese teslim ulaştırabilirsiniz. Bir çok hava alanı ile İzlanda yoğun bir hava trafiğe sahiptir. Hava yolu taşımacılığı da İzlanda‘da oldukça gelişmiştir. Yurtdışı hava kargo hizmeti ile İzlanda‘nın tüm hava alanlarına uçuşlar yapmaktadır. İzlanda uçak kargo transferimiz hızlı ve güvenli ulaşım ile müşterilerimize donanımlı bir hizmet sunmaktadır. Sistemli, yaratıcı, hızlı, profesyonel çözümler sunan ve İspanya’nın her köşesine İzlanda acil kargo hizmeti götüren Yurtdışı Kargo, sektörü ileri taşıyamaya devam edecektir.

İzlanda uçak kargo hizmeti ile herhangi bir yakınınıza göndereceğiniz her türlü kargoyu hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. İzlanda, gelişim ekonomisi, kültürel alt yapısı, jeopolitik konumu ile birçok açıdan son derece güçlü bir ülkedir. Reykjavik, Kopavogur, Hafnarfjörour ve Akureyri  gibi seçkin ve gelişmiş hava alanları ile İzlanda uçak kargo hizmetimiz sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. Özellikle Türkiye ile yakın bir ilişkisi vardır. Çünkü dünya üzerinde Türklerin en çok konuşlandığı ülkelerden bir tanesi de İzlanda‘dır. Bu anlamda hem ticari olarak hem de sosyal olarak İzlanda ile ilişkilerimiz yani dolayısı ile iletişimimiz güçlüdür. Bu düzlemde İzlanda Kargo ile birçok insanlar arası, şirketler arası hem ticari hem de özel kargo gönderimleri hızlı bir şekilde çözümlenmektedir.

Kargo Hizmeti Hatasız Olmalıdır

İzlanda kargo hizmetleri, İzlanda’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den İzlanda’ya yapılan yük, gönderi, ithalat ve ihracat ürünleri ile kargo gönderilerini kapsamaktadır. İzlanda’ya deniz yolu, hava yolu ve kara yolu taşımacılığı ile kargo teslimatlarını gerçekleştirmektedir. Kurumsallaşmış kargo şirketlerinin sadece İzlanda’da değil, farklı ülkelerde de anlaşmalı olduğu acenteleri bulunmaktadır. Bu sayede tüm kargo gönderilerinin adrese teslim edilme imkanı vardır. Kargo teslimatları hava alanından hava alanına ve adresten adrese yapılabilmektedir. Ekspres, ekonomik ve acil kargo seçenekleri sunan kurumsallaşmış kargo şirketleri, uygun fiyatlara güvenli hizmeti sunmaktadır. Profesyonel kargo personeli ile yurtdışına yapılan tüm kargo hizmetlerini hatasız bir şekle yerine getiren kurumsallaşmış firmalar, nakliye ve konteynır hizmeti e sunmaktadır. Uluslar arası kargo taşımacılığında güçlü bir partner haline gelen kurumsallaşmış firmalar, dünyanın ileri gelen acenteleri ile yaptığı ikili anlaşmalar sayesinde tüm taşımacılık faaliyetlerini güvenli ve hızlı bir şekilde yerine getirmektedir. İzlanda’ya yapılan tüm kargo işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren firmalar, kargo teslimatı alanında deneyimli personelleri ile hizmet vermektedir. İzlanda uçak firmaları, bu ülkenin tüm şehirlerine yapılan gönderileri adreslerine zamanında ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Ayrıca ekonomik bir teslimat yapma avantajı da sunulmaktadır. Hizmet içi eğitimle personelinin günün gelişen teknolojisine ayak uydurmasını sağlayan kurumsal şirketler, bu sayede de hatasız bir teslimatı gerçekleştirmiş olmaktadır. İzlanda’ya yapılan kargoların güvenli bir şekilde sonuçlanabilmesi için ütün hizmet kalitesine sahip olan kargo şirketlerinden hizmet alınması gereklidir. Aksi takdirde gönderilerin teslimatlarında sorun yaşanma ihtimalinin ortaya çıkacağı bilinmelidir.

Gönderi İle İlgili Süreçleri Kargo Firması Takip Etmektedir

İzlanda Hava Kargo müşterisine size her zaman uygun tekliflerin yanı sıra üst düzey hizmet avantajı sağlamaktadır. Telefon ya da elektronik posta ile kargo talebinin iletildikten sonra gideceği ülke ile ilgili kayıt oluşturulmaktadır. Ardından tüm süreçle kargo firması ilgilenmektedir. İhracat ya da bir koli teslimi yapılacaksa kargo şirketi bunu gerçekleştirmektedir. Eğer gönderi numune çıkışlı olacaksa yine firma tarafından çıkışı yapılmaktadır. Kargonun varış yerindeki anlaşmalı acenteyi devreye sokan kurumsal firmalar, bu ağ ile birlikte kutu, koli, paket, evrak, dosya, gıda, numune gibi tüm gönderilerin hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırmaktadır. Türkiye’den dünyanın her ülkesine ve her ülkeden Türkiye’ye yapılacak gönderilerin hava alanından hava alanına, adresten hava alanına, hava alanından adrese, kapıdan kapıya seçenekleri sunan kurumsal firmalar, günün he saatinde talepleri almakta ve hizmeti gerçekleştirmektedir. Kargo şirketleri genellikle ekonomik ve ekspres olmak üzere iki çeşit fiyat teklifi yapmaktadır. Seçenek doğrultusunda gönderi adresten alınarak belirtilen süre içerisinde yurt dışındaki adrese güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Paket gönderilerinizde operasyondaki personel paketin içeriğini sormaktadır. Paketin ağırlığı, eni, boyu ve yükseklik ölçülerini, gideceği ülke ve şehir bilgilerini, gideceği ülkenin açık adresi ve posta kodunu sonar uzman personel, ekonomik ya da ekspres olarak kaydı oluşturmaktadır. Sahada bulunan motorlu ve araçlı ekipler de gün içinde paketi alarak toplama merkezine teslim etmektedir. Toplama merkezine getirilen paket. dağıtım depolarına yönlendirilmektedir. Verilen süre içerisinde paket ile ilgili tüm bilgileri ve kargonun hangi aşamada olduğunu çağrı merkezi aracılığı ile 24 saat boyunca öğrenilebilmektedir. Kargonun teslimatı yapıldıktan sonra da teslimat bilgileri, elektronik posta, cep telefonuna kısa mesaj ya da telefon yolu ile gönderilmektedir.

Yurtdışı Kargo kurguladığı “uçuş şeması” ile profesyonel iletişim stratejileri geliştirip, bu stratejileri sizin hayal gücünüz, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda şekillendirmektedir. Uçak kargo hizmeti ile Yurtdışı taşımacılığının İstanbul ayağında faaliyet gösteren Yurtdışı Kargo Havacılık, hedef kitlesine, hâli hazırdaki müşterilerine ve potansiyel tüketicilerine dokunup, tüm emanetleri için rota oluşturmaktadır. Küçük ya da büyük tüm kargo paketlerinin, uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde gönderimini sağlamaktadır.

Numune Gönderilerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yut dışına gönderilecek olan kargolarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle yurt dışına içecek gönderilerinin numune olarak çıkışının yapılabilmesi için en fazla 2 ya da 3 adet gönderilmektedir. Bunun nedeni, ilgili ülkedeki gümrük memurunun paketi açarak kontrol ettiğinde bir üründen birden fazla görmesi ve bunun ticari amaçlı bir gönderi olduğunu düşünmesidir. Bu nedenle de numune olmadığı yönünde görüş bildirmesi mümkündür. Bu nedenle yurt dışına yiyecek ve içecek gönderilerinde adetler 1 ile 3 arasında olması zorunludur. Bu sayının üstündeki gönderilerin tamamı ticari satış olarak değerlendirilmekte, bunun sonucunda da gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir. Bu arada çoklu gönderilerde de ihracat tercih edildiğinde ekonomik açıdan çok daha az maliyetli olmaktadır. Daha garantili olan bu yöntemde ürünlerin gümrükte kontrol aşamasında zarar görmesi de önlenmiş olmaktadır. Yurt dışı kargo gönderilerinde kolilerin içinde alınan gönderiler, toplama merkezlerinde ayrılmakta ve sonrasında uçak ambarlarına yönlendirilmektedir. Uçağa sevk edilen ürünler belli bir yöntemde istiflenmektedir. Ambalaj dayanıksız ve zayıfsa kargonun dağılma ihtimali ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumun olmaması için kurumsal kargo şirketleri ambalajlama hizmeti sunmaktadır. Bu sayede hangi ürünün ne şekilde ambalajlanacağı anlaşılmaktadır. Eğer kargo sahibi ambalajı yapamıyorsa bu durumda depo bölümündeki ekipler paketi inceleyerek ambalajlaması zayıf raporu vermektedir. Bu sayede yeniden ambalajlama yapılmaktadır. Aksi takdirde ambalajın bozulma ve ürünün zayi olması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Öte yandan İzlanda kargo gönderilerinde çoklu gönderim sisteminin bazı sorunlara yol açtığı bilinmektedir. Alınan 5 adet pakete ayrı ayrı barkot uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede ürünün kaybolma ihtimali tamamen ortadan kalkmaktadır. Öte yandan yurtdışı kargo gönderilerinin haftanın 5 günü, Pazartesi gününden Cuma gününe kadar yapıldığı, Cumartesi ve Pazar günü hizmet verilmediğinin bilinmesi gereklidir.

İZLANDA HAKKINA BİLGİ

Vatna Buzulu ve Devasa Çavlanlar Ülkesi: İZLANDA

Ülke Vatna Buzulu ile kaplı… İzlanda az nüfuslu bir Avrupa ülkesidir. Macera arayan, doğaya aşık tüm gezginler İzlanda’yı mutlaka görmelidir. Özellikle fotoğrafçılar bu muazzam şehri resmetmelidir. İzlanda başka bir gezegen gibi duruyor. Buzullar ve volkanlar bir arada soğutup, ısıtıyorlar… Bu güzel ada ülkesi el değmemiş doğası ile insanı adeta büyülüyor. Buharlı dağları, geniş ovalarında salınan atları, devasa şelaleleri ile tam bir cennet, İzlanda…

Grönland’ın güneydoğusu ile Norveç ve Britanya Adaları’nın arasında, Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde volkanik bir ada üzerinde kurulan İzlanda’nın en yakın komşusu Grönlan’dır. Diğer sınır komşuları ise Norveç ve İskoçya’dır. Başkenti Reykjavík şehri olan ülkenin resmi dili İzlandacadır. Ülkenin yüzde 93’lük kısmını İzlandalıların oluşturmasının yanı sıra çeşitli etnik gruplar da yaşamaktadır. Yönetim şekli parlamenter cumhuriyettir. Bu yönetim biçimi genel hatlarıyla cumhurbaşkanı, başbakan ve althing sözcüsünden oluşmaktadır. 1 Aralık 1998 senesinde egemenliği kazanmasının ardından 17 Haziran 1944 yılında da cumhuriyeti ilan etmişlerdir. Toplam yüzölçümü 103.000 km2 olmakla birlikte tahmini nüfusu 319.756’dır. Ülkede kullanılan para birimi İzlanda Kronası’dır. 23 bölge ve 14 şehirden meydana gelen İzlanda’nın en önemli şehirleri başta başkent Reykjavik olmak üzere; Kopavogur, Hafnarfjörour ve Akureyri’dir.

Çok soğuk iklimin hakim olmadığı ülkede rastlanılan en düşük sıcaklık -39 derece olmuştur. En yüksek sıcaklığın ise 29 derece olarak ölçüldüğü hava sıcaklıkları büyük ölçüde Gulf Stream sıcak su akıntılarının etkisinde kalmaktadır. Yaz mevsimi nemli ve serin geçmekle birlikte kış ayları yumuşak hava sıcaklıklarıyla geçmektedir. Ülkenin diğer bölgelerine göre daha soğuk olan kuzey kesimlerinde kış aylarında ortalama sıcaklık -8 derecedir. Bir ada ülkesi olan İzlanda bitki örtüsü bakımından ise oldukça fakirdir.

Ülke ekonomisinin temelini balıkçılık ve balık mamulleri oluşturmaktadır. Endüstri ve tarım sektörleri açısından gelişmemiş olmasının en büyük sebebi tarıma elverişli toprakları çok az sayıda olmasının yanı sıra hayvancılık oldukça gelişmiştir. Hayvancılıktan elde edilen gelir kaynağını oluşturan başlıca ürünler hayvan yemi, patates ve şalgamdır. Balıkçılık sektöründe ise dünya sıralamasında olan ülkede gelir elde edilen başlıca balık türleri; balina, morina ve ringadır. Endüstri sektörünün temelinde ise balıkçılıkla ilgili bütün malzemeler bulunmaktadır. Balık konservesi ve balık unu fabrikalarının bolca bulunmasının dışında diğer endüstri ürünleri; büyük gemilerin onarıldığı tersaneler, dokuma ve kumaş, çimento, ayakkabı, et ve süt ürünleridir. Tahmini nüfusu 120.165 olan başkent Reykjavik şehri ülkenin güneybatısında bulunmaktadır. Balıkçılığın yaygın olduğu şehrin sahil şeridinde boğazlar, yarımadalar, koylar ve adalar bulunur. Kentin turist akınına uğrayan tarihi ve kültürel mimari yapılarından bazıları; Hallgrimskirkja Kilisesi, Laugardalur Parkı Perlan, Alphingishus Parlamento Binası, Kaffı Reykjavik Buz Bar, Arnarholl Anıtı, Islenska Operası, Hüs Ahşap Evleri, Falkahus Tarihi Evleri, Kolaporti Bit Pazarı, Tjörn Parkı Müzeleri, Listasafn Islands, Saga Müzesi, Şehir Müzesi, Listasafn Reykjavikur, Elinar Jonsson Müzesidir.

İZLANDA ADRESTEN ADRESE KARGO

İzlanda Adresten adrese kargo hizmeti, internet üzerinden kurye çağırma hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Bu hizmetten yararlanan kişilerin kargo gönderileri adreslerinden alınmakta, alıcının adresine teslim edilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için kurumsal kargo şirketlerinin internet sitesini ziyaret etmek yeterli olmaktadır. Ayrıca bu hizmetten yararlanmak için kargo şirketinin anlaşmalı müşterisi olmaya da gerek yoktur. Bireysel ya da kurumsal olarak bu hizmetten kolaylıkla yararlanılabilmektedir. Kargo hizmeti öğleden sonraki bir zaman içinde yapıldıysa, kurye ertesi gün gelmektedir. Ancak öğleden önceki bir zaman diliminde yapılan kargo bildirimleri için kurye aynı gün içinde gelmekte ve gönderiyi adresten teslim almaktadır. Kargo şirketlerinin hafta sonu hizmet vermediğinin bilinmesi gereklidir. Ancak Cumartesi günleri öğlene kadar hizmet veren kargo şirketleri, bu saatten sonraki teslimatları ve kargo alımlarını haftanın ilk iş günü olan Pazartesi günü gerçekleştirmektedir. Kargo taşımacılığı bir lojistik faaliyettir. Güvenli ve hızlı olması gereken bu hizmet kurumsal firmalardan alındığında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Sektörün amacı, taşıma talebini mümkün olan en kısa zaman dilimi içinde, en az maliyetle ve güveli bir şekilde gerçekleştirmektir. Lojistik sektörü içinde bulunan kargo hizmeti, profesyonelce yönetilmelidir. Bu süreç profesyonelce yürütüldüğünde ürünler arzu edilen zamanda ve mekânda en uygun maliyetle bulunması mümkün olmaktadır. Kargo sektöründe temelde bir lojistik eylemdir ancak bu taşımacılık türü aslında bir hizmet türüdür ve taşımacılık sektöründe yardımcı hizmetler grubu arasında bulunmaktadır. Kargonun kelime anlamı yüktür. Kargo taşımacılığının uluslararası literatürde ağırlığı, ebadı ve içeriği önemli olmaksızın herhangi bir yükün taşınması olarak kullanılsa da ülkemizde her türlü yük, kargo kapsamında değerlendirilmekte, belirli bir ağırlığın altındaki yükler ve paketler kargo olarak adlandırılmaktadır. Diğer taraftan ülkemizde kargo taşımacılığı olarak adlandırılan faaliyet, içeriği itibarıyla yabancı literatürde ‘paket dağıtımı’ olarak karşılık bulmaktadır Yani, literatürde kargo taşımacılık hizmetlerinin bir alt bölümünü oluşturan paket dağıtım hizmetleri, ülkemizde uygulayıcılar (kargo taşıma firmaları) tarafından kargo taşıma hizmetleri olarak adlandırılmaktadır. Kargo, düzenli ve özel kargo olarak ikiye ayrılmaktadır. Düzenli kargo genellikle kurumsal müşteriler tarafından gönderilmektedir. Özel kargo ise çoğunlukla bireysel müşterilerin kullandığı bir yöntemdir. Kargonun genel anlamı da tek parçada 100 kilogramı geçmeyen, kap ya da ambalaj içinde olan, koli, paket, dosya gibi eşya ve emtiadır.

İZLANDA AYNI GÜN TESLİM KARGO

Kargo sektörü geliştikçe müşterilerin beklentileri de değişmektedir. Müşteriler kargo gönderilerinin aynı gün içinde teslim edilmesini istemektedir. Bu nedenle de aynı gün teslim kargo hizmeti de büyük bir gelişim göstermiştir.. Günümüzde ürünlerin mümkün mertebe en kısa zaman dilimi içinde teslim edilmesi giderek önem kazanmıştır. Her sektörde olduğu gibi kurye ve kargo sektöründe de müşteri memnuniyeti öne çıkmaktadır. Hızlı kargo teslimatı, firmaların fiyat indirimi rekabetinden ziyade hizmette öne çıkmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda da rekabet avantajı elde edilmektedir. Bu da tüm sektörlerdeki hizmetleri çeşitlendirmekte ve büyük rekabet avantajı elde edilmesini sağlamaktadır. Dünyada da kargo sektörü gelişmeye başlamıştır ve aynı gün teslimat ile ilgili firmalar arasında anlaşmalar hızla yapılmaktadır. Bu sayede de ülkeler arasında da kargolar aynı günde teslim edilmeye başlanmıştır. Ancak aynı gün teslim işlemi yapılan ülkelerin birbirine çok yakın olduğu bilinmelidir. Uzak ülkelere günümüz teknolojisinde aynı gün teslimat yapılması olarak dışıdır. Aynı gün kargo teslimatında ekonomik ya da ekspres kargo teslimatı ile karşılaştırıldığında fiyat farkı olmaktadır. Ancak bu hizmetin kesinlikle profesyonel kargo şirketleri tarafından sunulması gereklidir. Çünkü bu şirketlerin yurtdışında anlaşma yaptığı acenteler bulunmaktadır ve bu sayede kargoların aynı gün teslim edilmesi mümkün olmaktadır. Kargo sektöründe ülke genelinde aynı gün teslimat gerçekleştirilmektedir. Ancak aynı gün teslimat ettiğini ifade eden her kargo şirketinin bunu gerçekleştirebildiği söylenememektedir. Bazı kargo şirketlerinin ürünleri aynı gün içinde kargoya verildiği, bunun da aynı gün içinde teslimat olarak nitelendirdikler bilinmelidir. Aynı gün teslim hizmetinin özel olarak geliştirilmiş bir kargo hizmeti olduğu ve buna göre ücretlendirme yapıldığı bilinmelidir. Aynı gün teslimat hizmetinin günün her saatinde sunulma imkanı vardır. Ama mesai saatinin bitmesine yakın aynı gün teslimatının yapılabilmesi mümkün olmamaktadır. Bu gibi teslimatlarda ertesi gün teslimat seçeneği sunulmaktadır. Teslim işlemi gerçekleştirildikten sonra da göndericiye telefon ya da kısa mesaj servisi aracılığı ile bilgi verilmektedir. İzlanda Aynı gün teslim kargo hizmeti ile ticaretin çok daha hızlı yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Müşterinin ürünü alması için günlerce beklemesine gerek bırakmayan aynı gün teslim hizmeti ile teslimat kaynaklı şikâyetlerde de büyük oranda düşüş meydana gelmektedir. Aynı günde teslimatın bir diğer avantajı da ürünlerin hasar görmemesidir. Çünkü aktarma merkezleri kullanılmamaktadır. Teslimat teslimi de daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aynı gün teslimat hizmetinde gönderilerinizi adresten alınmakta ve gönderi adrese teslim edilmektedir. Kargonun ağırlık ve boyutlarına uygun ekip ve donanımları yönlendiren kurumsal kargo firmaları, kargoyu adresten almakta ve arzu edilen adrese bırakmaktadır. Aynı gün uçak ile kargo gönderimi hizmetinde ise uçak sefer saatleri esas alınmakta ve bu saatlere göre kargonun alım ve gönderim saati belli olmaktadır. Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Samsun başta olmak üzere havaalanı bulunan her kente aynı gün teslimat yapılması şartı ile müşterinin arzusu doğrultusunda teslimat yapılmaktadır. Gün içi acil kargo gönderimi de yapan kargo şirketleri, gün içindeki acil olan kargoları adresten teslim almakta ve adrese teslim etmektedir. Uçak sefer saatlerine göre gönderiler gün içinde 1 ila 3 saat arasında teslim edilebilmektedir. Ancak gün içinde teslimatının yapılması istenen kargoların uçak sefer saatinden en az iki saat önce adresten alınması şarttır. Aksi takdirde kargonun arzu edilen saatte uçağa teslim edilmesi mümkün olmamaktadır. 

İZLANDA KAPIDAN KAPIYA KARGO

Gelişen dünyada hızın önemi çok daha fazla olmaktadır. Özellikle zamanla yarışılan günümüzde hayatı kolaylaştıran çözümler ön plana çıkmaktadır. Kargo sektöründe de en uygun çözümler sunan firmaların hizmetleri dikkat çekmektedir. Günümüzde firmalar, kapıdan kapıya kargo hizmetini gerçekleştirerek en uygun çözümleri sunmaktadır. Gönderilerin kapıdan teslim alınmasını sağlayan bu yöntemde kargolar alıcının adresine teslim edilmektedir. Bu teslimatı güvenli bir şekilde yerine getiren kargo şirketleri, koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmekte ve sorunsuz biz teslimat hizmeti sunmaktadır. Bu hizmette gönderi sahibinin öncelikle telefon ya da elektronik posta aracılığı ile kargo şirketinin merkezine ulaşması gereklidir. Bu sırda gönderi sahibinin kargonun adresten alınmasını istemektedir. Ardından adresi veren gönderici, sonrasında kargo şirketi görevlisinin gelmesini ve gönderiyi almasını beklemektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, kargo bilgisi verilirken hem alınacağı adres, hem de varacağı adres bilgisinin paylaşılmasıdır. Bu bilgiler verildikten sonra kargo şirketinin personeli gelmekte ve koliyi ya da paketi teslim alarak aktarma merkezine ulaştırmaktadır. Burada da gideceği adrese gönderilmektedir. Kargo aynı şehirdeyse aktarma merkezine gerek kalmadan doğrudan alıcıya yollanabilmektedir. Ancak alıcı farklı bir şehirdeyse bu durumda koli ya da paket, havayolu ile alıcının bulunduğu kentteki şubeye gönderilmektedir. Şubeden de doğrudan alıcını adresine çıkış yapılmaktadır. Profesyonel kargo firmaları, alıcıyı adresinde bulamadığı durumlarda bilgi notu bırakmakta ve sonrasında şubeye gelerek kargoyu teslim almasını belirtmektedir. Profesyonel kargo şirketleri tam bir ekip ruhu ile çalışmakta ve müşterilerin tüm gereksinimlerine karşılık vererek tüm bir müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Profesyonel kargo şirketleri için gönderici kadar alıcının da memnuniyeti önemlidir. Bu nedenle hızlı, güvenli ve kaliteli bir teslimat için hizmet kalitesini sürekli yükselten kurumsallaşmış kargo şirketleri, kapıya teslim konusunda titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir. İzlanda Kapıdan kapıya kargo hizmeti, teslimatları bir sorun olmaktan ortadan kaldırmaktadır. Ancak bu hizmet alınmadan önce kargo firmasının kurumsal kimliğinin araştırılmasında yarar vardır. Kurumsal olmayan şirketlerin sunduğu hizmette çeşitli aksamalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle hizmet kalitesinden emin olunan kargo şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Kargo firmaları, demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu transferleri ile tüm kargo gönderilerinin teslimini sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir. Kurumsal firmalar, havaalanları, garlar, limanlar ve otogarlarda bekleyen gönderiler için transfer merkezleri meydana getirmiştir. Bu sayede gönderiler, niteliğine göre kargo personeli tarafından teslim alınmakta ve alıcı adreslerine teslim edilmektedir. Kurumsal firmalar, günün her saatinde hizmet vermektedir. Gar, havaalanı, liman ve otogar gibi yerlere genel olarak teslimi istenen evrak acildir ve bu nedenle de hız kavramının önemi çok daha fazla artmaktadır. Adrese teslimat hizmeti alıcının havaalanı, liman, otogar ya da tren garından kargoları almaları için harcayacakları gidiş süresini de tam anlamıyla ortadan kalkmakta ve alıcının böylece zamandan kazanmasını sağlamaktadır. Bu transfer hizmetinde gönderi teslim süresi genellikle 30 dakika ile sınırlıdır. Özellikle ilk önce acil olan kargoların teslimi yapılmaktadır. Sonrasında da diğer kargoların teslimleri gerçekleştirilmektedir. Kapıdan kapıya yapılan teslimat da bir lojistik hizmetidir ve bu hizmetin de son derece güvenli olması gereklidir. Kurumsal kargo şirketleri, profesyonel, güvenli, hızlı bir kurye, kargo, tedarik ve lojistik hizmetlerini sağlamakta ve bunların tamamını en üstün seviyedeki bir kalite anlayışı ile gerçekleştirmektedir.