Yurtdışı Uçak Kiralama

Yurtdışı Uçak Kiralama

Uçak kiralama nedir?

Deneyimli Kargo şirketimizin tüm müşterilere sunmakta olduğu komple yurt dışı uçak kargo kiralama hizmetleri hakkında bilgi ve detaylı açıklamaları aşağıda özenle hazırlanmıştır. Her gün binlerce bireysel hizmet almak şahıs ve kurumsal hizmet almak talebinde bulunan firmalar, mesai saatleri içinde hiç çekinmeden tüm bilgileri alabilmeleri mümkündür. Özel ve tüzel şirketler, vakıflar, eğitim kurumları, eğlence dünyası ve şahıslar organizasyonları, yurt içi ve yurt dışı turları, spor müsabakaları ve sağlık hizmeti ihtiyacından dolayı hızlı ulaşılması gereken durumlarda veya taşımanın başka bir yolunun olmadığı durumlarda uçak kiralama hizmeti kurtarıcı olmaktadır.

Uçak Kiralama hizmeti 2 kişilik uçaktan tutun da günümüz uçak üreticilerinin en son teknoloji ile ürettikleri yüzlerce koltuk kapasiteli uçak çeşitlerine kadar geniş bir yelpazededir.

Uçak kiralama hizmeti , yolcuların ihtiyaçlarına cevap verdiği gibi kargo taşımacılığında da etkin olmaktadır.

Uçak Kiralama Çeşitleri Nelerdir?

Uçak kiralama hizmetleri aşağıda verilen ana başlıklarda sunulmaktadır.

 • İş jeti Kiralama
 • Ambulans Uçak Kiralama
 • Yolcu Uçağı Kiralama
 • Kargo Uçağı Kiralama

 

 • İş Jeti Kiralama

 

Genellikle iş adamlarının hızlı ulaşım için tercih etikleri , her hangi bir tarifeye bağlı olmaksızın ihtiyaç duydukları noktalara ulaşmak için kiralama yaptıkları servistir.

 

Yurt dışında oldukça yaygın olarak kullanılan iş jetleri tatil seyahatleri içinde tercih edilmektedir. Arzu edilen saatler hareket imkanı sağladıkları için tercih sebebidir. Fiyatlandırma uçuş saat ücreti üzerinden yapılmaktadır. Fiyatlar uçak tipine , koltuk sayısına, yolcu sayısına ve uçulan noktaya göre değişiklik gösterir.

 

Diplomatik uçuşlarlarda bu klasmanda değerlendirilir.

 

Ülkelerin Sivil Havacılık Otoriteleri İş jeti uçuş izinlerine gerekli kolaylığı sağlamaktadır.

 

 • Ambulans Uçak Kiralama

Sağlık sorunları sebebiyle hasta transferi gerektiğinde sağlık kurumları veya hasta yakınları tarafından tercih edilen bir hizmettir.

Zamanla yarışılan durumlarda hastanın bir noktadan bir noktaya transferi en hızlı şekilde ambulans uçaklarla sağlanabilir.

Uçakta sağlık görevlileri ve acil müdahale ekipmanları genellikle mevcuttur.

Hastanın sağlık durumunun bir uçuş için elverişli olduğunu gösteren raporun olması gerekir. Güncel epikriz raporu istenmektedir.

En kolay izin alınan uçuşlardır.

 • Yolcu Uçağı Kiralama

 

Seyahat ve turizm acentaları , ağırlama ve etkinlik düzenleyen firmalar , kalabalık seyhat etmek isteyen grupların tercih ettiği kiralama hizmetidir.

 

İniş kalkış yapılacak meydanların müsaitliğine göre tarife esnekliği sağlanarak, tarifeli uçaklardan bağımsız ve esnek seyahat imkanı sunar.

 

Zamanı en iyi şekilde kullanmayı amaçlayan grupların tercih sebebidir.

 

Yurtdışı uçuş izin işlemleri diğer kiralamalara göre daha uzundur.

 

 • Kargo Uçağı Kiralama

 

Yolcu uçaklarında taşınmasının imkanı olmayan kargolar, tehlikeli maddeler , silahlar , patlayıcılar, büyük argolar ,proje taşımaları , ağır kargoların taşıması için kullanılan hizmettir.

 

Kargo taşımacılığında en üst seviye hizmettir. Yurtdışı uçuş izinleri için harcanan çaba , taşınacak kargonun  muhteviyatı ile doğru orantılıdır.

 

Silah ve patlayıcı taşımacılığının neredeyse tamamı uçak kargo ile gerçekleşmektedir.

 

Tehlikeli maddeler ,radyoaktifler,  kimyasallar ve yanıcılar kargo uçağı kiralamanın kullanıldığı ürünlerdir.

 

Büyük çaplı kargolar, ağır kargolar, uçak motorları,proje taşımaları ve özellikle otomotiv üreticilerinin zamanla yarıştığı, fabrikaların durmasının milyonlarca dolar zarar yazdığı durumlarda en çok tercih edilen hizmettir.

 

Prototip araçlar, fuar taşımalarında da yaygın kullanılmaktadır.

 

Ayrıca kimsenin uçmadığı bir noktada bir hava limanı varsa oraya uygun bir kargo uçağı mutlaka vardır.

 

Kargo Uçak Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

 

 • Küreselleşme , zaman önemi ve hızlı bir servisin değerini arttırmıştır.
 • Yüklü miktarda taşımalarda kargo uçağı kiralamak hedeflenen taşımanın bütünlüğünü korumak için önemlidir.
 • Taşımanın aciliyeti ve kazanılan zamanın değeri düşünüldüğünde bir alternatifi yoktur.
 • En güvenilir taşıma şeklidir, hasar ihtimali çok düşüktür , paketleme ve sigorta masrafları düşüktür.
 • Taşınan kargonun muhteviyatına ve hizmet süresinin artısı düşünüldüğünde birim maliyet daha düşüktür.
 • Siyasi olaylardan , savaş bölgelerinden ve krizlerden en az etkilenen taşıma şeklidir.

Bir başka yurt dışı hizmetlerinden olan evcil hayvan kargo ile alakalı bilgi alabilmek için hemen şirketimizi arayınız.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.

Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın!

Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler.

Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür.