Yurtdışına Kargo Gönderme

Yurtdışına Kargo Gönderme

Yurt dışına kargo gönderme veya yurtdışından kargo getirmek için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Yurtdışına kargo gönderme hizmetinin profesyonelce yapılması şarttır. Uzman personelin görev yaptığı şirketler tüm kargo hizmetleri güvenli ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle kargoların teslimi için bu tür firmalarla irtibata geçilmelidir. Kurumsal şirketler, yurtdışından gelen ya da yurtdışına giden kargoların güvenli bir şekilde adrese teslimini sağlamaktadır. Aktarma merkezlerinde de herhangi bir sorunun meydana gelmediği kurumsal hizmetlerde kargo firmasına da ulaşmak son derece kolaydır. Ayrıca kargonun hangi aşamada olduğunun anlaşılabilmesi için de göndericiye kargo takip numarası verilmektedir ve bu numara sayesinde gönderinin nerede olduğu kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Yurt dışına gönderilen kargolar hava yolu ile gönderilmektedir ancak kara yolu ile de kargo taşımacılığının yapıldığı bilinmektedir. Yurtdışı kargo gönderme işlemi ekonomik, ekspres ve özel kargo olarak üç farklı şekilde yapılmaktadır. Ekonomik kargo, adından da anlaşılacağı gibi uygun fiyatlı gönderim hizmetidir. Bu hizmette tüm gönderiler uçak haricindeki ulaşım araçları ile yapılmaktadır. Bu nedenle teslimat süresi uzundur. Ekspres kargo hizmeti havayolu ile sunulan bir hizmettir. Bu kargo hizmetinde teslim süresi en fazla 3 güne kadardır. Avrupa ülkelerine 24 saat içinde teslim edilen kargolar, uzak kıtalara daha geç teslim edilmektedir. Özel kargo ise gerektiğinde tek bir uçağı kaldırıldığı özel bir taşımacılık yöntemidir. Bunun sonucunda da en yüksek fiyatlı kargo hizmeti olarak nitelendirilmektedir. Yurtdışına gönderilmesi yasak olan ürünler vardır ve bu ürünlerin haricinde tüm ürünlerin yollanması mümkündür. Tekstil numunelerinden makine parçalarına kadar her tür emtia gönderilebilmektedir. Yurtdışı kargolarda ticari ürünler gümrüğe teslim edilmektedir. Hediye gibi kişisel gönderiler ise şubeye veya alıcının adresine teslim edilmektedir. Yurtdışına kargo gönderilirken ekspres kargo seçeneği tercih edildiğinde, zaman önceliği olan tüm teslimatlar belirli bir saat dilimi içinde adreslerine ulaştırılmaktadır.

Ödeme İle İlgili Bilgi Verilmeli

Yurtdışına kargo gönderme işleminde ekonomik servis özellikle zaman hassasiyeti olmayan ve uygun fiyatlı gönderi hizmetidir. Yurtdışına gönderilen tüm paketler kargo kapsamına girmektedir. Gönderileri ücretlendirilmesi de gönderirken ya da teslim ederken olmak üzere iki farklı şekilde olmaktadır. Ancak ödemenin alıcı tarafından yapıldığında teslim alınan ülkenin fiyatlarının geçerli olduğu bilinmelidir. Ödeme gönderilirken yapıldığında ise Türkiye’deki fiyatlar geçerlidir. Bu nedenle teslimat sırasında ödeme bilgisinin belirtilmesinde büyük yarar vardır. Yurtdışına gönderilecek her kargonun güvenli bir şekilde taşınması önemlidir. Bu hizmet, güçlü altyapıya sahip olan firmalar tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hava kargo taşımacılığında güven ve hızın önemi vardır. Güvenli ve hızlı bir teslimatın yapılması için de mutlaka kurumsallaşmış kargo firmalarından hizmet alınmalıdır. Yurtdışına yapılan kargo teslimatları kapıdan kapıya, şubeden şubeye ya da havalimanından havalimanına yapılabilmektedir. Ancak burada bir ayrıntıya dikkat edilmesi gereklidir. Büyük kargoların öncelikle havalimanına teslimi gerçekleştirilmektedir. Kargo havalimanına inmeden önce firma gümrük yetkililerine bilgi vermekte, bu sayede kargonun kısa bir zaman içinde havaalanından çıkması sağlanmaktadır. Ancak gümrük yetkililerinin incelemesi sırasında firmanın temsilcisinin olması gereklidir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra kargo şirketi koli ve paketleri alıcısının adresine ya da anlaşmalı olduğu şirketin şubesine bırakmaktadır. Bu arada her kargo şirketinin tüm ülkelerde şubesinin bulunması gerektiği ile ilgili bir inanış vardır ancak bu doğru değildir. Firmalar, uluslar arası anlaşmalar yaparak hızlı teslimatları gerçekleştirmektedir. Bu sayede hangi ülkede olursa olsun mutlaka kargonun teslim edileceği bir acente bulunmaktadır. Bu acenteler de gerektiğinde kargoyu hızlı bir şekilde kapıya teslim etmektedir.

Yurtdışına Kargo Gönderme Koşulları

Yurtdışına kargo gönderme hizmetinden yararlanırken ilaç, aşı ve serum gibi tıbbi ürünler de gönderilebilmektedir. Ancak bu ürünlerin faturaları ve Sağlık Bakanlığı onaylı evrakı bulunmalıdır. Bu ürünlerin haricinde kozmetik ürünler de kargo yolu ile taşınmaktadır. Kargo ile yurtdışına sanayi ürünlerinin de gönderilmesi mümkündür. Tekstil sektörüne ait numune ve ürünler, makine parçalarına ait numune ve ürünler, hava kargo ile dünyadaki her ülkeye gönderilmektedir. Ancak ilgili ülkelerin gümrük mevzuatlarının tam olarak bilinmesi gereklidir. Ayrıca hangi gönderilerin gümrüğü tabi olduğu, hangilerinin olmadığı da bilinmelidir. Kurumsal kargo şirketleri, bütün bu detayları bilmekte ve hizmet kalitesini buna göre şekillendirmektedir. Yurtdışına mobilyaların da gönderilmesi mümkündür. Ofis ve ev mobilyalarının yanı sıra antikalar da kargo ile gönderilmektedir. Bunlar şahsi eşya sınıfına da girebilmektedir. Ayrıca gümrüksüz numune gönderimi de mümkündür. Ancak bu numune gönderiminde belli bazı kurallar vardır. Örneğin tekstil numunesinin bazı ülkelerde gelişigüzel kesiklerle dolu olması, giyilemeyecek ve imal edilemeyecek şekilde bulunması şarttır. Ayrıca numune gönderiminin herhangi bir ticari evrak gerektirmeden teslim edildiği bilinmelidir. Bu ve benzeri gönderilerin tamamının hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için uçak kargo hizmetinden yararlanılmalıdır. Bu hizmetle birlikte seri bir şekilde dünyadaki hemen her ülkeye kargo teslimatı yapılabilmektedir. Bu teslimatların sorunsuz olabilmesi için mutlaka kargo şirketinin hizmetleri ile ilgili ön araştırma yapılması tavsiye edilmektedir.

Profesyonel Firmalardan Hizmet Alınmalı

Yurtdışına kargo gönderme hizmetini sunan çok sayıda kargo firması bulunmaktadır. Bunların tamamının üstün kalitede bir hizmeti sunması mümkün değildir. Yurtdışına kargo gönderebilmek için mutlaka profesyonel bir ekibe sahip olunması gereklidir. Kurumsal kargo şirketleri, dünyanın önde gelen taşımacılık şirketleri ile işbirliği yapmaktadır. Bu sayede de tüm kargo gönderilerinin sorusuz bir şekilde teslimatları mümkün olmaktadır. Kurumsal firmaların denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu ile taşımacılık hizmetini gerçekleştirmektedir. Ancak ekspres teslimatın hava yolu ile yapıldığı bilinmelidir. Bu teslimat yöntemini gerçekleştirirken de güvenilir havayolu firması ile işbirliği yapan kargo şirketinden hizmet alınmalıdır. Teknik altyapısı eksiksiz olan, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmet veren, profesyonel ve güler yüzlü personele sahip olan kargo şirketleri, eksiksiz hizmetleri ile tüm kargoların güvenli bir şekilde adreslerine teslim edilmesini sağlamaktadır. Kurumsallaşmış kargo şirketleri, firmaların yeni pazarlara açılmasında en büyük destekçisi olmaktadır. Zamanında teslimat yapan kargo şirketleri, firmaların güvenli bir görünüme kavuşmasını sağlayarak ekonomiye de büyük destek olmaktadır. Kargo şirketlerinin zamanında teslimatı sayesinde yeni pazarlara açılan küçüklü büyüklü firmalar, böylece yeni istihdam da yaratmaktadır. İstihdam işsizliği düşürmekte, dolayısı ile ülke ekonomisine de olumlu bir etki yaratılmış olmaktadır. Günümüzde özellikle Uzak Doğu ülkelerinden ülkemize yoğun bir sipariş olmaktadır. Bu siparişlerin zamanında ve kusursuz bir şekilde teslim edilmesinin önemi son derece büyüktür. Kurumsal kimliğe sahip olan kargo şirketleri, siparişlerin adrese kadar teslim edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca ürün siparişinin yanı sıra evrakın da yine aynı yöntemle ulaşması mümkündür. Güvenli teslimat yapan kurumsal şirketler, her türlü gönderiyi kapıya kadar teslim edebilecek altyapıya sahiptirler. Kargo taşımacılığında içinde başkasının eline geçme ihtimali olan değerli kağıtların taşımacılığı yasaktır. Örneğin altın, para ve benzeri değerli emtialar kesinlikle taşınamaz. Bu emtianın uçaklarda taşınması yasaklanmıştır. Şirkete farklı bir beyanda bulunup değerli kağıtların gönderilmeye çalışıldığı durumlarda da doğrudan gönderici ve alıcı sorumludur. Ayrıca yasak olan emtianın taşınması halinde çeşitli cezalar da uygulanmaktadır. Bu nedenle kurallara uygun kargo oluşturulması ve uygunsuz kargonun taşınması için ısrar edilmemesi gereklidir.

Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın!

Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler.

Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür.